Lencsefőzelék fasírttal
A lencsefőzelék egy igazi klasszikus, amely nemcsak a szilveszteri asztalon kap helyet, hanem bármikor tökéletes választás lehet egy kiadós és tápláló ebédhez vagy vacsorához. Egyszerű alapanyagokból készül, mégis ízekben gazdag, és könnyen variálható.
Elkészítés lépései
A lencsefőzelékhez a lencsét előző este gondosan átválogatjuk, majd beáztatjuk. Másnap leöntjük róla az áztatóvizet, és bőséges, tiszta vízben kezdjük el főzni az apróra vágott vöröshagymával együtt. Hozzáadjuk a sót és a babérlevelet, majd körülbelül 30-60 perc alatt puhára főzzük.
Amíg a lencse fő, elkészítjük a rántást: Ehhez az olajon megpirítjuk a lisztet, majd hozzáadjuk a zúzott fokhagymát, és tovább pirítjuk. Levesszük a tűzről, megszórjuk pirospaprikával, majd 2 evőkanál mustárral és a tejföllel csomómentesre keverjük.
Az elkészült rántást hozzáadjuk a megfőtt lencséhez, és alaposan elkeverjük. Végül a főzeléket kevergetés mellett további 5 percig forraljuk.
A fasírt elkészítéséhez először apróra vágjuk a vöröshagymát, majd kevés olajon üvegesre pirítjuk, és hűlni hagyjuk. Eközben a zsemlét vagy kenyeret egy tálban 2 dl tej és 2 dl víz keverékébe áztatjuk, amíg teljesen megpuhul.
A darált húst egy nagy tálba tesszük, megsózzuk, és hozzáadjuk a kinyomkodott zsemlét vagy kenyeret, a megdinsztelt hagymát, valamint a zúzott fokhagymát. Beleütjük a tojást, majd kézzel alaposan összedolgozzuk, hogy az alapanyagok egyenletesen elvegyüljenek. A masszát ezután 20 percig pihenni hagyjuk, hogy az ízek összeérjenek.
Pihenés után vizes kézzel fasírtokat formázunk. Először golyókat készítünk a masszából, majd ezeket enyhén ellapítjuk. A formázott fasírtokat zsemlemorzsába forgatjuk, hogy sütés során ropogós kérget kapjanak.
A fasírtokat forró olajban, közepes lángon mindkét oldalukon aranybarnára sütjük. Végül papírtörlőre tesszük, hogy a felesleges olajat lecsepegtessük.
Készíts róla egy képet és töltsd fel!